Jednorázové povídky

Jednorázové povídky

3. prosince 2007 v 12:36 | Lucinka256
Jednorázové povídkyMoje první a zároveň nejdelší jednorázovka. :)
Psala jsem jí v období, kdy jsem jako autorka teprve začínala. Asi to na ní bude vidět.:) Přesto si však zpětně uvědomuji, že tahle povídka se mi z těch, které jsem kdy uveřejnila, zamlouvá nejvíc. Nevím proč. :)
Tématem povídky jsou James a Lily, jak se Jamesovi po letech konečně splnil jeho sen a získal tu dívku, kterou měl už tak dlouho tolik rád.:) Rozhodně velmi tradiční námět, ale pokusila jsem se ho podat tak, aby vyzněl alespoň trošku originálně.
A ještě něco bych chtěla dodat - verše uvedené v povídce jsou mými vůbec prvními rýmy. Jenom díky nim jsem začala básničky psát pravidelně. :)Moje první (a nejspíš taky poslední) povídka, kterou jsem napsala za účelem soutěže. :)
Dodnes nechápu, jak jsem mohla napsat něco tak šíleně přeslazenýho a romantickýho. Myslím, že se tomu tak stalo poprvé a naposledy. :)
Tématem jednorázovky jsou opět James a Lily. Pokusila jsem se napsat takovou povídku, ze které by bylo poznat, že ani jejich vztah nebyl tak dokonalý, jak si možná všichni mysleli.. :)Moje nejkratší jednorázovka.
Jedna z mých nejsmutnějších povídek. Psáno za velmi podivné nálady. Velmi chaotické a nejspíš nepochopitelné těm, kteří se na čtení nebudou soustředit.
Povídka je monologem Hermiony Grangerové. Aneb jak to dopadá, když jste na pokraji svých sil…Další z mých jednorázovém, kterou jsem proložila svými verši. Sice tam moc nezapadají, ale to je nejspíš jedno. :)
Tématem jsou opět James s Lily a jejich osudy těsně poté, co se (konečně :)) dali dohromady.Další moje jednorázovka, která vypráví o osudech Hermiony Grangerové. Je smutná dokonce i na můj vkus…:)
Nejspíš se jedná o žánr AU, protože takhle se tomu nikdy nemohlo stát. Snad se bude alespoň někomu líbit..:)Jedna z mála povídek, které jsem před uveřejňováním nijak složitě neupravovala. Tím víc působí její nálada. Psala jsem jí v den, kdy začalo poprvé v roce sněžit, proto ten název.:)
Hlavní postavou je Lily Evansová. Nechápu, proč si všichni myslí, že co začala chodit s Jamesem, byla pořád jenom šťastná. Podle tomu tak určitě nebylo…Moje zatím nejsmutnější slohová kompozice.
(A pak že škola není k ničemu dobrá.:))
Velmi krátká povídka, která nemá s FF pochopitelně vůbec nic společného. Ačkoliv měla fungovat jako vypravování, vyšla mi z toho spíš úvaha. Je trochu smutnějšího rázu. :)Tahle jednorázovka měla být původně kapitolová, ale nakonec jsem se rozhodla ji nechat jenom takhle. Kdybych k tomu měla přidávat něco víc, už by to bylo takový moc roztahaný a ztratilo by se všechno, co jsem touhle povídkou chtěla říct. Hlavními postavami jsou Harry a Ginny, děj navazuje na šestý díl HP (psala jsem to asi před dvěma roky, takže to ani jinak být nemohlo:)).
 
 

Reklama