21. kapitola - Prefekt a prefektka 2/2

28. března 2009 v 20:05 | Lucinka256 |  Povídka "Anglická dcera" (FF)
Druhá část..:)
***

A jak se vlastně vyvíjel můj vztah s mamkou? Před Vánocemi mi psala, abych přijela domů s ní největší svátky celého roku oslavit. Jenomže já ztratila zájem. Popadla jsem první pergamen, který mi přišel pod ruku, a co nejúsečněji jí odepsala, že chci zůstat v Bradavicích. Nic víc, nic míň. Proč bych se taky měla snažit působit mile?
Moje myšlenky sem tam zabloudily zpátky k velké prázdninové hádce, jejíž nechtěným svědkem jsem se stala. Proti své vůli jsem si znovu a znovu vybavovala Charlesova slova. Nedokázala jsem přestat přemítat o tom, co jen mohla znamenat. A jak ubíhal čas, byla jsem si stále méně jistá jejich přesvědčivostí. A nebo jsem si prostě odmítala přiznat, že někdo jako on by mohl být mým příbuzným. Nebo dokonce mým otcem.
Rozhodla jsem se celou tuhle záležitost uzavřít do nejposlednějšího zákoutí své duše a především srdce. Zakázala jsem si o tom přemýšlet. Nemělo cenu se tím pořád dokola trápit. Protože jsem s tím stejně nemohla vůbec nic udělat. V tomhle ohledu jsem byla skutečně bezmocná. Opravdu bezmocná...

***

Přes všechny své obavy i nervozitu jsem NKÚ nakonec složila bez větších problémů.
Den před zkouškami jsem byla strašně vynervovaná. Celá jsem se klepala a vůbec nemohla usnout. Štvalo mě, že jsem v podstatě jediná, kdo se letos učení věnoval. Všichni ostatní to doháněli až na poslední chvíli.
Pche, povzdychla jsem si v duchu, kdyby tu byl Roberts, určitě by to vypadalo jinak. To by si nikdo nedovolil se začít učit až měsíc před zkouškami. Alespoň tedy na Obranu určitě ne...
Už jsem se o tom vlastně zmínila? Roberts po roce učitelování ze školy odešel. Což vlastně nebylo nic až zas tak neočekávatelného. Bradavice přece prosluly tím, že zde žádný profesor Obrany proti černé magii nevydržel déle než jeden rok.
Jeho místo zaujala profesorka Aersová. Byla to postarší a mírně roztěkaná dáma, která si ani v nejmenším nedokázala udržet autoritu. Většina studentů jí během hodin nevěnovala ani špetku své pozornosti. Nemuseli. Každou písemku jsme totiž všichni zvládli napsat na jedničku, aniž bychom se učení kdovíjak věnovali. Otázky byly tak jednoduché, že by na ně zvládlo odpovědět i tříleté děcko.
Horší to bylo před zkouškami NKÚ. Všichni si až příliš dobře uvědomovali, že u těch je nikdo šetřit nebude a začali se děsit. Většina z nich nakonec prošla jen s odřenýma ušima.

Podle mínění všech lidí z mého okolí jsem u NKÚ dosáhla velmi dobrých výsledků. Celkem jsem získala jedenáct NKÚ, ve třech předmětech jsem prospěla s Nad očekávání, ve zbylých osmi pak s Vynikající. Přesně jsem se držela toho, co mi doporučila Rowena. Učit se, učit se, učit se...
To mi připomíná, že Rowena se během mého pátého ročníku ani jednou neobjevila. Z počátku mě to trochu zaráželo, ale nakonec jsem se rozhodla se kvůli tomu moc netrápit. Určitě by se zjevila, kdyby mi chtěla říct něco důležitého. A pokud se mnou mluvit nepotřebovala, muselo to přece znamenat, že se nic vážného neděje. Nebo ne?

***

Pátý školní rok v Bradavicích mi utekl snad nejrychleji ze všech. Připadalo mi, jako bych tam strávila dva, nanejvýš tři měsíce... A on se přitom už zase blížil konec července a s ním i začátek velkých letních prázdnin...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dee* Dee* | 28. března 2009 v 22:43 | Reagovat

no jasně, co sem taky čekala...skvělý pokračování skvělý povídky...píšeš úžasně :)

2 Lucinka256 Lucinka256 | 29. března 2009 v 12:43 | Reagovat

Děkuju, strašně mě to povzbuzuje - slyšet něco takovýho:) Díky:)

3 Lucy :) Lucy :) | Web | 17. dubna 2009 v 15:26 | Reagovat

Jéé, já už chci mít taky letní prázdniny :) A mít všechny NKÚ (čti-písemky) za sebou..:D
A jináč pěkná kapitola ;)

4 Lucinka256 Lucinka256 | 17. dubna 2009 v 23:02 | Reagovat

Já bych už spíš chtěla mít definitivně DOSTUDOVÁNO:-D

5 Grencle Grencle | Web | 18. dubna 2009 v 17:14 | Reagovat

heeej... náhdou jsem tady na to narazila a zírám... opravdu moc pěkná povídka a kapitola... máš zajímavý styl psaní a těším se, až přidáš něco nového:-)) vím, že náročný přidávat kapitoly moc rychle za sebou (z vlastní zkušenosti), ale doopravdy se mi to líbí, takže... mohla bys to zkusit?:-)

6 Lucinka256 Lucinka256 | 18. dubna 2009 v 18:12 | Reagovat

Rozhodně zkusím, dokonce už i zkouším - jen si vždycky počkám, než tu budu mít alespoň pár komentářů a pak teprve přidávám:)) Děkuju moc...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama