Pár slov závěrem k povídce "I já mám city"

6. ledna 2008 v 10:26 | Lucinka256 |  Povídka "I já mám city" (FF)
Pár slov závěrem k povídce "I já mám city."
Celou tuhle povídku jsem začala psát už někdy v říjnu 2006. To znamená, že mi trvalo cca. 14 měsíců, než jsem ji dokončila. Je to tedy povídka, kterou jsem psala historicky nejdéle (tedy alespoň z těch, které jsem už uveřejnila:)) a proto je taky nejvíc "proměnlivá". Spousta věcí v ní nesedí a proto se jí chystám projít ještě jednou a nějak je poupravit.:)
Přesto ji však s klidem mohu prohlásit za svojí nejoblíbenější. I když se mi tam hodně vetřel žánr romantika, který zrovna moc nemusím, mám ji prostě ráda. Občas mi je líto, že už je konec.. :'(:-D
Jsem ráda, že si tahle povídka s časem našla víc než jenom jednoho či dva čtenáře. Hodně mi pomáhalo, když mi někdo napsal do komentářů, protože pak jsem věděla, že na povídce někomu záleží a hned se mi psalo lépe.:) Takže tímto ještě jednou děkuju.:)
Do budoucna k ní možná napíšu jednorázovku, která by se týkala Nevilla, Ginny a Harryho. Ale to se ještě uvidí...
Lucinka256

Původní plány k povídce
Jak jsem uvedla v úvodu k jedenácté kapitole, velmi dlouho jsem s povídkou měla nějaké plány, jak měla skončit. Jenže pak jsem dostala lepší nápad a celou povídku změnila podle něj. Někoho by možná mohlo zajímat, co jsem s nimi se všemi zamýšlela nejprve, takže sjem se rozhodla to tu na závěr trochu rozepsat...:)
Původně se v povídce žádná Ilone ani žádná Lenčina nejlepší kamarádka vyskytnout neměla. Všechno, co mělo Lenku pozvat, měla řešit sama. Když už jsem tam časem Ilone tak vetřela, plánovala jsem, že ji vzápětí podrazí... :-D
Tak jako tak by se Lenka dala časem dohromady s Nevillem, to by se určitě nezměnilo. A vydrželi by spolu až do června...
Jenomže Luna by měla jakési výčitky svědomí, protože by pořád nemohla zapomenout na Harryho. A samozřejmě by to taky napsala do deníku...
A jednoho dne by se deník ztratil. Lenka by se pak pohádala s Nevillem, protože ten její deník by vzala Ilone a dala ho Nevillovi, aby si tam přečetl pravdu. A on by pak pochopitelně žárlil a všechno by jí vyčetl.
Lenka by se na něj i na Ilone smrtelně naštvala a přestala s oběma mluvit.
Jenže by úplně zapomněla, že právě dnes mají přepadnout s ostatními členy BA sídlo Voldemorta. Zůstala by v Bradavicích o útoku by s zpětně dozvěděla až druhý den, společně se seznamem mrtvých. Harry by Voldemorta sice zabil, ale sám by přitom zahynul. Jediný, kdo přežil, by byla Ginny.
A ta by řekla Lence o posledním, co jí Neville chtěl vzkázat, než zavřel oči navždy. Že ji miluje a už se nezlobí...
Jinými slovy, povídka měla skončit více než tragicky. Takže si nakonec přeci jen myslím, že tahle její verze dopadla mnohem mírumilovněji.:)
Ale stejně bych byla ráda, kdyby jste mi dali vědět v komentářích, která z těchto dvou verzí by se více zamlouvala vám.:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristy Kristy | 6. ledna 2008 v 15:18 | Reagovat

Musím tě zklamat, je mi líto. Do děje, tvého stylu psaní i do všeho, co jsi napsala do kapitol po celou dobu povídky by mi mnohem víc zapadala tvá původní verze. Takto prostě dle mého názoru zůstává u mnoha věcí nedořešený a neobjasněný konec, stejnětak mnoho toho, co se stalo, má silněc neobjasněný začátek.

2 Odette Odette | 6. ledna 2008 v 15:42 | Reagovat

Já si to teď půjdu dočíst, no uvidíme, jak to dopadne:D jinak máš to tu kráásný a u tý mý povídky už mam tři kapči, jenže mi ji furt needitovali:D tak se uvidí...A názor Kristy mě rozhodně neodrazuje;) ať to dopadne jakkoliv, určo to bude skvělý :)

3 Lucinka256 Lucinka256 | 6. ledna 2008 v 16:30 | Reagovat

Kristy:

Já vím, v mnoha ohledech to zapadat nebude. Jak už jsem říkala, povídku celou postupně přepíšu, aby to všechno více souhlasilo.

Ale stejně tam určitě nechám některé věci nedojasněné. Jak jsem psala do komentářů k Epilogu, chtěla bych psát povídky, ve kterých si člověk musí spoustu věcí domýšlet. Každý pak příběh pochopí jinak a tím se celá povídka stane originálnější. Ráda píšu neobjasněné.:)

Jinak samozřejmě děkuju za názor. Druhá verze možná lepší být mohla, to nevylučuju a nevadí mi, že si to budou někteří čtenáři myslet, i kdyby jich byla většina. :) Ale mně se tam prostě víc hodilo tohle, tak jsem to napsala takhle a už bych neměnila.:))

Odette:

Tak snad je přidají brzo.:) Určitě budu číst.:)

Skvělý? No to nevím, nemůžeš nic říct takhle dopředu.:)

Děkuju za tyhle komentáře.

Bude to asi znít trochu divně, ale já jsem ráda, že už to není jenom chvála. Když mi někdo řekne, že s něčím v mojí povídce nesouhlasí, tak mě to naučí víc, než když bude pořád jenom chválit.:)

4 Kristy Kristy | 6. ledna 2008 v 16:56 | Reagovat

pravdou ale je, že si chválu opravdu zasloužíš :-)

5 Lucinka256 Lucinka256 | 6. ledna 2008 v 18:13 | Reagovat

Určitě ale ne tolik. :)

6 Lily of the valley Lily of the valley | Web | 7. ledna 2008 v 15:23 | Reagovat

Ha, vidíš to? Ale stejně, mě se tahle, uveřejněná, verze líbí víc. Prostě mi přijde dost pitomý, zapomenout na střet, ve kterym se rozhodne o osudu světa, jak sem ti říkala ve škole...

Jinak, děkuju, žes to dopsala. A držim palce ve psaní dalších povídek... (A stejně chci Ginny!!!:-D)

7 Lucinka256 Lucinka256 | 7. ledna 2008 v 17:08 | Reagovat

Nj, jsme se kvůli tomu hádaly celou přestávku... :-D

Nemáš vůbec zač, fakt ne. :)

(Ginny bude... až se mi azčne chtít to začít psát dál... O:-) :-D)

8 Kristy Kristy | 11. ledna 2008 v 22:44 | Reagovat

No, určitě si chválu zasloužíš... mimochodem, na fanfiction tě v nových kapčách čeká malé překvapení ;-)

9 Lucinka256 Lucinka256 | 14. ledna 2008 v 16:42 | Reagovat

Jů, tak ti se tam musím podívat. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama