Leden 2008

2. Prolog II. - Vzpomínka

30. ledna 2008 v 19:00 | Lucinka256 |  Povídka "Kolik chyb nás naučí žít?" (FF)
Po Prologu I. pochopitelně následuje Prolog II. Takže tady ho máte.:)
Myslím si, že k téhle kapitole není třeba nic dodávat. Už z první věty povídky pochopíte úplně vše podstatné, časové zařazení i o co tu vlastně půjde. Samozřejmě nebudu prozrazovat, kdo je tou hlanví ženskou postavou, časem to beztak poznáte (a nebo minimálně budete tušit) sami. Tedy, pokud tahle povídka vyhraje v oné anketě.
Mimochodem - tu slibovanou anketu sem přidám zítra. :)
Lucinka256

1. Prolog I. - Stopa

30. ledna 2008 v 19:00 | Lucinka256 |  Povídka "Kolik chyb nás naučí žít?" (FF)
Slíbila jsem uveřejnit tu dneska prology k dvěma povídkám. Ta první měl prolog pouze jeden, tahle druhá bude mít prology dva a tohle je první z nich.
Tenhle prolog je jakýmsi krátkým nahlédnutím do budoucnosti. Můžete zase zkusit typovat hlavní postavu, pokud si troufnete, napište i do komentářů. Doufám, že tohle nebude působit moc smutně.
Jenom pro upřesnění - tahle povídka se bude odehrávat v době Pobertů. Takže tohle nahlédnutí do budoucnosti bych zařadila někdy těsně před narození Harryho Pottera. Já jenom aby v tom nebyl zmatek.:)
Lucinka256

1. Prolog

30. ledna 2008 v 18:59 | Lucinka256 |  Povídka "Stmívá se" (FF)
Pamatujete si na básničku "Stmívání"? Pokud ano, je to dobře, pokud ne, nevadí, můžete si ji tady přečíst znovu.:) V článku, kde jsem básničku kdysi uveřejnila, jsem psala, že celá tahle básnička má doprovázet mojí chystanou povídku. Tehdy jsem vůbec nehodlala povídku napsat, ale časy se mění...:)
Takže tady je prolog. Pokud povídka uspěje v anketě, kterou sem brzo uveřejním, má potom velkou šanci, že ji budu psát dál.
A teď k ději. Nebudu prozrazovat hlanví postavu, bude lepší, když se pokusíte hádat.:) K tomuhle není co dodat, je to prostě jenom, jakýsi úvod k povídce. Tak doufám, že se bude líbit...
Za komentáře bych samozřejmě byla moc vděčná.:)
Lucinka256

1. kapitola - Prolog (V2)

29. ledna 2008 v 18:04 | Lucinka256 |  Povídka "I já mám city" (FF)
Konečně uveřejňuju poupravenou první kapitolu téhle své povídky. Ono je to asi stejně jedno, nepředpokládám, že by tohle někdo chtěl číst... Ale to nevadí. :)
Přepisování celé povídky mi zabere asi trochu více času, než kolik jsem původně předpokládala. když teď čtu ty svoje starší verze, doslova se děsím, jak jsem tohle někdy mohla napsat (a to jsem ještě nezačla přepisovat Anglickou dceru, to bude teprve něco...). Je to úplně jiný styl, než jakým píšu teď, je tam strašně moc pravopisných chyb (hlavně ty moje čárky, že...:() atd. atd. To bude zajímavý....:)
Celá tahle kapitola je (ajk už název napovídá) úvodem k celé povídce. Takže tomu nepřepokládanému málu, které by to celé chtělo číst podruhé, přeju, ať se líbí.:)
Lucinka256

Několik změn

28. ledna 2008 v 16:34 | Lucinka256 |  Novinky
Pár změn...

Jenom ne tak docela

17. ledna 2008 v 20:17 | Lucinka256 |  Povídka "Jenom ne tak docela" (FF)
No někdy mám fakt chuť se přizabít, před chvilkou jsem k týhle povídce napsala takovej krásnej louhej úvod a inteligentně to zapomenula uložit, takže to celý píšu znova... :(
Kdžy jsem dneska šla k počítači,. byla jsem pevně odhodlaná dopsat a uveřejnit sem jednu povídku, kterou píšu už asi rok (a teď bohužel nepřeháním). Jak jsem ji tak ale pročítala, musela jsem si chtě nechtě přiznat, že je třeba ji celou přepsat znova. A tak jsem začala znova... Jenomže se to nějak zvrtlo. A vznikla takhle povídka...
Nevím, jestli jsem někdy v životě napsala něco depresivnějšího. Nebo si na to spíš nevzpomínám. Mám špatnou náladu a podle toho celá tahle povídka vypadá. Mimo jiné je také velmi krátka.
Rozhodla jsem se jí pár lidem věnovat.
Takže za prvé - Báře, protože ona první začala pravidelně chodit na tento blog a mimoto je vlastně jedinou, s kým si mohu povídat o FF i jinak než přes net, protože ona jediná se v tomhle vyzná.
Potom Diušce a Martince (:-D). Jednak proto, že jedný z vás jsem slíbila nějakou svojí povídku věnovat (jenom už si nějak nepamatuju, která z vás to byla), pak taky proto, že sem chodíte i když mě znáte osobně (a že mnohdy není co závidět).
A v neposlední řadě chci tuhle povídku věnovat taky Kristy. Za to, že ona sama pro mě jednu jednorázovku napsala (a rozhodně všem doporučuju si ji přečíst, je opravdu hezká), za to, že mnohdy byla úplně jediná, kdo mi napsal do komentářů, i když nemusel.
Takže ještě jednou moc děkuju všem.
Lucinka256

Co bude dál? :)

14. ledna 2008 v 16:56 | Lucinka256 |  Novinky
Po delší době jsem konečně dopsala povídku "I já mám city". Spousta z vás se zajímala, jestli budu psát něco dál (jakože budu :-D), takže jenom stručně.:)

Moje letošní slohová kompozice na téma "Co mě vylekalo aneb Mami, tohle mi nedělej"

10. ledna 2008 v 17:47 | Lucinka256 |  Povídka "Mami, tohle mi nedělej..." (N)
V tomhle pololetí jsme dostali jako zadání ke kompozici ze slohu téma "Co mě vylekalo". Já měla dopředu připravenou osnovu a přesně jsem věděla, o čem psát. Takže z toho vznikla dost zajímavá povídka...
Učitelka mi řekla, že jsem jí úplně vyděsila. :-D Což byl cíl - já vyděsit chtěla! :-D Takže sjem spokojená a proto jsem se rozhodla sem tu povídku dát taky.
Samozřejmě už nebude taková, jako je v kompozičním sešitě. Tam se mi to prostě poveldo napsat úplně nejlíp a kdykoliv se teď pokusím to napsat znovu, už se to stejně nikdy nevyrovná té původní verzi. No, ale snad to nevadí.:)
Lucinka256

Pár slov závěrem k povídce "I já mám city"

6. ledna 2008 v 10:26 | Lucinka256 |  Povídka "I já mám city" (FF)
Pár slov závěrem k povídce "I já mám city."
Celou tuhle povídku jsem začala psát už někdy v říjnu 2006. To znamená, že mi trvalo cca. 14 měsíců, než jsem ji dokončila. Je to tedy povídka, kterou jsem psala historicky nejdéle (tedy alespoň z těch, které jsem už uveřejnila:)) a proto je taky nejvíc "proměnlivá". Spousta věcí v ní nesedí a proto se jí chystám projít ještě jednou a nějak je poupravit.:)
Přesto ji však s klidem mohu prohlásit za svojí nejoblíbenější. I když se mi tam hodně vetřel žánr romantika, který zrovna moc nemusím, mám ji prostě ráda. Občas mi je líto, že už je konec.. :'(:-D
Jsem ráda, že si tahle povídka s časem našla víc než jenom jednoho či dva čtenáře. Hodně mi pomáhalo, když mi někdo napsal do komentářů, protože pak jsem věděla, že na povídce někomu záleží a hned se mi psalo lépe.:) Takže tímto ještě jednou děkuju.:)
Do budoucna k ní možná napíšu jednorázovku, která by se týkala Nevilla, Ginny a Harryho. Ale to se ještě uvidí...
Lucinka256

13. kapitola - Epilog

6. ledna 2008 v 10:25 | Lucinka256 |  Povídka "I já mám city" (FF)
A je tu poslední kapitola z této povídky... Fňuk..:( Už teď je mi líto, že nebudu dál mít co psát.:( Bude to pro mě nezvyk po více než roce pořád nepřemýšlet o tom, co se s Nevillem a Lenkou nakonec stane... :(
I tak ale doufám, že se epilog bude líbit. Protože tahle kapitola už je opravdu definitivně poslední, tentokrát už OPRAVDU prosím o komentáře. Chtěla bych poprosit, aby jste mi napsali, jak se vám celá povídka celkově líbila, co by jste změnili, přidali a nebo vynechali. Ráda bych věděla úplně vše, co by mě ani ve snu nenapadlo, že se mohlo čtenářům honit v hlavě.:)
A ještě jednou děkuji za všechny komentáře, které jste mi kdy napsali.:) Pomohly mi.:)
Lucinka256
PS: Tohle je moje historicky nejkratší kapitola.:))

12. kapitola - Podle rad

5. ledna 2008 v 11:06 | Lucinka256 |  Povídka "I já mám city" (FF)
Tak, je tu dvanáctá a zároveň předposlední kapitola. Asi jsem ji mohla napsat líp, ale určitě taky hůř. Není mi zrovna dvakrát dobře, asi na mě zase něcoleze. :( A mimoto jsem přislíbila, že obě zbývající kapitoly přidám do konce týdne, takže ji sem dávám už teď.
Snad se bude líbit.:)
Epilog přidám zítra (snad).