9. kapitola - Znovuobnovení BA (II. část)

4. prosince 2007 v 10:30 | Lucinka256 |  Povídka "I já mám city" (FF)
Vejít se do 20 000 znaků, tohle mě jednou zabije... Už ZAS jsem musela rozdělit jednu kapitolu na dvě části, poněvadž do jednoho článku se mi nemohla vejít.
Takže tohle je druhá část kapitoly.
Snad se v tom někdo vyzná...
Lucinka256

9. kapitola - Znovuobnovení BA
(II. část)
Druhý den sice Lenku stále strašil dech beroucí noční výjev, ale dokázala na něj přestat myslet a zase začít fungovat normálně. Zvládla se během vyučování soustředit na výklady, jedla v pořádku. A pociťovala vůči Ilone, která jí sem tam věnovala letmý úsměv, stále větší vděk.
Po večeři ji však čekalo nemalé překvapení. Zrovna se chystala zajít do knihovny, aby si půjčila nějakou knihu o kouzelnických snech, když ji zastavila Ginny.
"Lenko, můžu s tebou jenom na chvilinku mluvit?" zeptala se. V jejích očích Lenka našla jakýsi náznak strachu. Z toho usoudila, že si nepřeje, aby je během jejich hovoru někdo rušil.
Hleděla do tváře dívce, kterou tolik nenáviděla. To ona měla to štěstí. Harry jí miloval, nejspíš. Tohle nikdy nedokáže přenést přes srdce a odpustit jí.
Věděla, že není spravedlivá. Že se chová jako hloupá a žárlivá mrcha. Ale vy byste si v tu chvíli dokázali pomoci?
"Co potřebuješ?" otázala se ji v celkem účinném pokusu působit klidně, jako by se vůbec nic nedělo. V duchu už nejméně posté srovnávala své téměř bílé vlasy s těmi Ginnyinými, rusými a za každé situace se lesknoucími. Ať přemýšlela, jak přemýšlela, vždy z toho musela vyjít hůře ona. Už zase.
Ginny se rozhlédla kolem sebe a když se ujistila, že nepůsobí nápadně, špitla koutkem úst: "Pojď za mnou, musíme být samy…"
Když ji vedla mezi řídnoucím davem studentů do jakési zapadlejší chodby, napadla Lenku poprvé otázka, co jí vlastně Ginny může chtít. A pak jí srdce vynechalo několik úderů. Harry! Určitě je to Harry! Přišla na to!
Najednou si byla jistá tím, čeho se tolik obávala natolik, že vůbec nedomyslela absurdnost celé té její zběsilé a nemálo roztržité představy. Věděla absolutně jistě, že Ginny odhalila její tajné city, jenž chovala vůči Harrymu. Nepochybovala ani na malý okamžik.
Začala v duchu pomalu vymýšlet nenápadné výmluvy…
Pak se najednou Ginny zastavila a znovu se rozhlédla kolem sebe. Následovně se ujistivše, že nejsou nikým pozorovány, obrátila se k Lence tváří v tvář a potichu promluvila.
"Lenko, chystáme se znovu obnovit BA…" pronesla téměř šeptem a její hnědé oči Lenku rozhodně pozorovaly.
Lence se ulevilo bezmála tolik, jako když jí Ilone předcházející noc probudila uprostřed včerejší noční můry. Téměř cítila, jak se z jejího srdce směrem k zemi odvaluje malý balvan… Úlevně se usmála a kývla.
Neváhala ani jedinou vteřinu. "Jdu do toho s vámi," odpověděla rozhodně, přestože se ji Ginny ještě neotázala. Ale nač zbytečně otálet?
Ginny se na ni vděčně usmála. "Tušila jsem to. Samozřejmě ti o tom původně měl říci Harry. Ale pak jsme s Hermionou usoudily, že by byl moc nápadný. A tak to všem bývalým členům oznamujeme my dvě."
"Jasně," kývla Lenka naoko klidně, přestože ji zmínka o Harry, která vyšla právě z Ginnyiných úst, tolik rozrušila.
"Hlavně o tom nikomu neříkej. Tentokrát na to nesmí přijít nikdo… Nemohu ti teď říct více, mohl by nás někdo slyšet. Vše se dozvíš… No, však ty víš kde. V ten den, kdy spolu máme kouzelné formule, v pět hodin," snažila se Ginny mluvit tak trochu v hádankách tak, aby případný nechtěný posluchač nemohl odhalit, oč se jedná.
"Všichni tam budou…" dodala potichu a naposledy se rozhlédla kolem sebe. Když Lenka podruhé kývla na souhlas a přislíbila, že přijde, Ginny se usmála na rozloučenou a zmizela rychle jako vítr.
Až večer Lence společně s deníkem došlo, že jedním z nejznámějších členů Brumálovy Armády je také Neville Longbottom.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martiii Martiii | 4. prosince 2007 v 19:27 | Reagovat

Moc se mi to líbí ;-) , kdy napíšeš pokračování? =), a kde vlastne bereš ty obrázky?

2 Lucinka256 Lucinka256 | 4. prosince 2007 v 21:09 | Reagovat

Líbí? To je dobře, jsem ráda..:)

Pokračování bude... Ehm, nebude. :-D Nevím, vůbec se mi nechce se s ním psát, přestože už mám úplně dokonale rozvržený všechy scény, který Lenku v další kapitole čekaj... Ale jsem líná, nemám čas a navíc jsem teď vyhlásila nepsaní... Tákže... Pokračování asi jen tak nebude. A ne že mě budeš přemlouvat ho napsat! Ani náhodou! :-D

Už seš druhá, kdo se mě na ty obrázky ptá. :) Vyhledávám je na www.deviantart.com (nebo aspoň tak nějak ta adresa zní :-D).

3 Lily of the valley Lily of the valley | Web | 6. prosince 2007 v 16:25 | Reagovat

Mno, prostě skvělá kapitola.... Jak překvapivé, že? Štveš mě, Lucie, vážně moc.... Já taky chci seknout se psanim, ale na druhou stranu, mě to někdo čte, a neříkej, že tobě ne! Máš taky návštěvnost, a určitě, kdybys dávala o sobě víc vědět, měla bys ji větší:-)

4 Lucinka256 Lucinka256 | 6. prosince 2007 v 17:59 | Reagovat

Děkuju, děkuju, děkuju..:-))

Štvu tě? bezva, já ráda štvu lidi kolem sebe (ehm O:-)). Né, to jsem samozřejmě nemyslela vůůbec vážně. :-D

Občas to někdo přečte, když jim pohrozím smrtí, aby četli... :-D Ale jinak ne...

Kdžy já o sobě neumím dávat vědět! :-D

Asi to svoje stávkování se psaním změním a nejdřív aspoň dopíšu tuhle povídku... :-D

5 Martiii Martiii | 15. prosince 2007 v 13:59 | Reagovat

No skvělýýýýýýýýýýýýý ;-)

6 Lucinka256 Lucinka256 | 15. prosince 2007 v 14:18 | Reagovat

Já vím... Jsem skvělá... No... :-D:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama