Prosinec 2007

Stmívání

29. prosince 2007 v 15:17 | Lucinka256 |  Verše
Až teďka si zpětně uvědomuju, jaká to byla blbost, prohlásit, že až dopíšu "I já mám city", tak už nic dalšího psát nebudu. Třeba dneska jsem si procházela svoje dokumenty, kde mám veškerý náměty na povídky (a přiznám se, že jich rozhodně není ani málo... jenom těch kapitolových tam mám asi deset :-D) a tak nějak už jsem automaticky chtěla psát dál (já je obvykle už stejně mám z půlky napsaný, problémem ovšem je, že píšu od konce... :-D). Takže jsem došla k závěru, že to svoje nepsaní asi budu muset ještě přehodnotit... Ale na to je času dost.:)
Tuhle básničku jsem napsala jako úvodní k jedné z těch mnoha a mnoha připravených povídek. Nevím, jestli jí vůbec někdy dopíšu a už vůbec nevím, jestli ji uveřejním... Ale ta básnička se mi tak nějak líbí a proto jsem se rozhodla jí sem dát. Je taková smutná... :))
Mimochodem - je to moje druhá nejkratší básnička! A to je stručnost jedna z mnoha věcí, co mi chybí! :-D
Byla bych ráda, kdyby jste mi někdo napsal do komentářů, jak se vám (ne)líbila.
Lucinka256
PS: Pokud jí nepochopíte, nic si z toho nedělejte... Moje básnčky většinou nejsou stvořený k tomu, aby je někdo chápal... :-D

11. kapitola - Nejdůležitější rozmluva mého života

28. prosince 2007 v 17:35 | Lucinka256 |  Povídka "I já mám city" (FF)
Na můj vkus až příliš brzo přidávám další kapitolu.:)
Pokud by se vám zdálo, že její děj ABSOLUTNĚ vybočuje od všeho, co se zatím událo, tak nejste sami. Já jsem se totiž předevčírem probudila a najednou jsem věděla, že ten konec prostě musím napsat úplně jinak, než jak jsem to celou dobu plánovala. To je hrozný, já mám rok nějakou představu o celkovým ději povídky… A pak se najednou probudím a jedinou kapitolou to napíšu úplně jinak!
Mně osobně se ale tenhle děj líbí víc než ten, co jsem si původně plánovala. A má ještě jednu výhodu - je o mnoho kratší. Takže kromě této už vás čeká jenom jedna kapitola a pak hned epilog (zatímco původně mělo být kapitol asi sedmnáct). Už je mám i napsané… :))
Pokud se někomu chce číst tenhle sáhodlouhej úvod (o čemž hluboce pochybuju :-D), tak ještě pozor, nelekněte se, pokud vás tahle kapitola trochu zaskočí. Teda alespoň doufám, že vás zaskočí, byl to cíl!
Zdraví
Lucinka256

10. kapitola - Nejlepší kamarádka (II.)

23. prosince 2007 v 18:36 | Lucinka256 |  Povídka "I já mám city" (FF)
Druhá část desáté kapitoly mojí čtvrté kapitolové povídky (zní to hezky, né?:)). Hurá, vešlo se mi to! Muset to rozdělit na tři kousky, to už by mě fakt kleplo!
U minulé kapitoly jsem to nepsala, takže to píšu tady. Prosím - komentujte! Opravdu bych vám byla vděčná!:)
Jinak se opět omlouvám za kvalitu. Snad se na to brzo podívám a překlepy opravím. Snad.:)
Lucinka256
(DODATEK Z 25.12. - Upraveno:))

10. kapitola - Nejlepší kamarádka (I.)

23. prosince 2007 v 18:28 | Lucinka256 |  Povídka "I já mám city" (FF)
KONEČNĚ se mi podařilo tu zatracenou kapitolu dopsat. Už jsem si myslela, že se jí nezbavím. Já vím, slíbila jsem jí přidat dřív... Ale prostě mi to nevyšlo. Nějak jsem neměla chuť, náladu ani čas psát. Za zpoždění se omlouvám.
Ve Wordu má tahle kapitola sedm stránek, tak doufám, že alespoň délka vynahradí těm pár lidem, co si další kapitolu přáli, to dlouhé čekání. Tímto se znovu chci omluvit za to své oblíbené "kouskování".
Snad se bude líbit...
Lucinka256
PS: Nečetla jsem to po sobě, nějak už se mi prostě nechce a nejspíš ani jen tak chtít nebude. Takže prosím ignorujte všechny chyby, všechny překlepy, opakující se slova. Pokud vyžadujete číst pouze kvalitní kapitoly, počkejte si pár dní, než celou tuhle poupravím.
(DODATEK Z 25.12.: Tak jsem to poupravila... A jenom jeden den mi to trvalo..:))

Hezký Vánoce!:)

23. prosince 2007 v 18:26 | Lucinka256 |  Ostatní
Je to sice jenom pár měsíců od chvíle, kdy jsem tenhle blog začala aktivně používat. Ale i tak už vás sem chodí celkem dost na to, abyste si zasloužili nějaký to vánoční příníčko.
Takže přeju krásný, milý a pohodový Vánoce. Hodně dárků pod stromeček, málo povinností a žádnou nudu. A chudákům školou povinným, aby se neučili! Protože učit se o Vánocích, to dělaj jenom blázni.:)
Zkrátka a dobře šťastný a veselý.:) A znovu děkuji všem, kterým jsem kdy stála alespoň za jeden jeidný komentář.:)
Vaše Lucinka256
PS: No není ta ovečka úžasná?:)

Ještě než

14. prosince 2007 v 17:48 | Lucinka256 |  Verše
Dneska jsem si všimla, že když jsem tenhle blog zakládala, dala jsem sem taky rubriku Verše. Přestože jsem teď měla takový ne zrovna dvakrát šťastný období "já už nikdy nenapíšu jedinou básničku" (a bohužel ho pořád mám), chci sem nějaký svý starší dílka (který jsem ještě nestihla smazat...:)). A protože nerada nechávám prázdný rubriky, jedno z nich tu máte.
Malý upozornění - v textu nehledejte rýmy. Nenajdete je. Živě si vzpomínám, že kdžy jsem tohle psala, poslední, na co jsem měla náladu, bylo se složitě vymejšlet s nějakýma rýmama.:)
Byla bych moc vděčná, aby většina případných čtenářů napsala do komentářů, co si o tomhle veledíle myslíte.
Díky.
Lucinka256

2. Anketa k povídce "I já mám city"

10. prosince 2007 v 18:14 | Lucinka256 |  Ankety
Stalo se, co se (nejspíš) nemělo stát. To znamená v překladu do češtiny zhruba to, že jsem se naštvala. A obvykle tohle moje naštvání nedopadá dobře. :-))
Naposledy jsem přesídlila ze starýho blogu sem. Tentokrát zas uvažuju o dalších změnách. Jak asi většině došlo už jenom z názvu ankety, týkají se povídky I já mám city. To znamená asi jediný kapitolovky, který si nějakým způsobem vážím...:)
Pokud chcete, abych psala dál, tak si přečtěte celý článek a popřípadě hlasujete...

1. Návštěvnost

7. prosince 2007 v 22:32 | Lucinka256 |  Ankety
Když jsem tenhle blog zakládala, ani v nejmenším jsem nepředpokládala, že by mi sem někdy vlezlo víc než sto lidí. A přece se stalo. Přestože se tomu sama celkem divím, jsem za to moc ráda.

° Něco málo o mojí maličkosti °

6. prosince 2007 v 19:07 | Lucinka256 |  O mé maličkosti
Už píšu delší dobu a parkrát jsem se setkala s lidma, kteří mě vůbec neznali. A protože na blozích to bývá zvykem, rozhodla jsem se tu taky napsat kratší článek o sobě. Kdyby sem náhodou zase někdy vlezl někdo, kdo mě nezná a znát by mě chtěl.
To je asi vše, co bych snad chtěla říct úvodem.:)
Lucinka256

9. kapitola - Znovuobnovení BA (II. část)

4. prosince 2007 v 10:30 | Lucinka256 |  Povídka "I já mám city" (FF)
Vejít se do 20 000 znaků, tohle mě jednou zabije... Už ZAS jsem musela rozdělit jednu kapitolu na dvě části, poněvadž do jednoho článku se mi nemohla vejít.
Takže tohle je druhá část kapitoly.
Snad se v tom někdo vyzná...
Lucinka256

9. kapitola - Znovuobnovení BA (I. část)

4. prosince 2007 v 10:25 | Lucinka256 |  Povídka "I já mám city" (FF)
Konečně jsem to dopsala. Už mi celá tahle kapitola začínala lízt na nervy, poněvadž se mi pořád nechtělo ji upravovat a upravovat a nemohla jsem se k tomu dokopat... Takže jsem ráda, že to mám z krku.
O čem celá tahle kapitola je? Jak již název napovídá, setkáme se znovu s některými členy někdejší Brumbálovy armády. A kdo čtel minulou kapitolu, asi už tuší, že i tahle se bude týkat Nevilla...:)
Mimochodem, jak jsem říkala, že teď čas psát nebudu, tak to platí samozřejmě i dál. Jenom jsem sem chtěla dát tuhle poslední část, abych se tím už pak nemusela zabývat...:)
A ještě něco - ráda bych upozornila slabší povahy, kterým nesedí hodně krve a jsou tak trošku citlivější na tragitější děj... Vynechte a nečtěte pasáž Lenčina snu, která je psaná kurzívou. Mně osobně to zas tak strašný nepřipadá, ale radši to sem píšu, aby pak někdo nemohl říct, že jsem vás nevarovala. Pokud tohle nesnášíte dobře, tak to vážně vynechte. Nerada bych někomu způsobila újmu na jeho psychickém zdraví. :-D
Lucinka256
PS: Kapitolu jsem už zase musela rozdělit na dvě části... Stručnost není mojí silnou stránkou...:-))

Další drobná úprava...

3. prosince 2007 v 13:02 | Lucinka256 |  Novinky
Zase jsem to tu trošku pozměnila, takže na to radši upozorňuju.
Více uvnitř článku (konečně jsem totiž objevila púerex či jak se tomu vlastně nadává... :-D)
Lucinka256

Kapitolové povídky

3. prosince 2007 v 12:38 | Lucinka256 |  Kapitolové povídky
Kapitolové povídky


Moje první povídka.:)
Kromě věčných postav jako je profesorka McGonagallové a Brumbál, které se vyskytují snad v každé HP povídce, by se vám zde nepodařilo objevit jakoukoliv jinou postavu, která vystupuje v Harrym Potterovi. Všechny postavy jsem si totiž vymýšlela já sama.
A o čem povídka vypráví? O osudech Lucii Casteelové, která je jakýmsi odrazem mě samotné. Zejména tedy pojednává o strastech jejího milostného života.
Tahle povídka je první, kterou jsem se kdy odhodlala někde uveřejnit. Asi podle toho taky vypadá - typicky začátečnická povídka s nádechem žánru MS.
Možná právě proto jsem se taky nakonec dokopala k tomu, abych její děj "utnula" už někde v polovině příběhu. Protože mi vadila její "kvalita".

NEDOKONČENÁ povídka.
Plánuju tak kolem čtyřicíti kapitol:).


Moje historicky nejvíce komentovaná povídka.:)
Mohla bych o ní říci, že je spíše smutnějšího než veselého rázu. Dobře, tak většina hlavních hrdinů nakonec umře.:) Psána v období, kdy jsem si zamilovala tragické konce, takže to berte jako varování, než začnete číst.
Hlavními postavami jsou Harry a Ginny.
Pokračování povídky se plánuje, ale zatím opravdu jenom plánuje.:)

DOKONČENÁ povídka.
7 kapitol.


Moje nejoblíbenější kapitolová povídka.:)
Hlavní postavou této povídky je Lenka Láskorádová. proč jsem jí začala psát? Abych dokázala, že Lenka není zas až tak divná, jak si o ní možná všichni myslí. Touto povídkou bych chtěla všem ukázat, jak jí vidím já. A své nejmenované přátele přesvědčit o tom, že nejsem až zas tak mimo…:)

DOKONČENÁ povídka.
13 kapitol.


Moje první autobiografická povídka. :)
(Pro ty, kteří nevědí, co to znamená, protože i takoví se najdou; moje první povídka, kterou jsem inspirovala skutečnou událostí mého života. Samozřejmě přibarveně, jinak bych jí nemohla zařadit do světa HP.:))
Hlavní postava je opět vymyšlená. Emily, Siriusovi přítelkyně. Kromě ní se v příběhu vyskytne ještě několik dalších vymyšlených postav a Lily Evansová s (nečekaně) Siriusem Blackem.
Touhle povídkou jsem snažila říct, že Sirius Black není jenom "ten dokonalý". Já ho jako postavu prostě nemám ráda, tak jsem to tak musela napsat. :))

DOKONČENÁ povídka.
7 kapitol.


Hlavní postavou příběhu je Sirius Black. Povídka vypráví o tom, jak se Siriusův život začíná měnit těsně poté, co Sirius propadl Závojem smrti. Dostane šanci se vrátit zpět do doby svého studia v Bradavicích a napravit zde vše, čemu minule zabránit nemohl. Povede se mu to, nebo jeho "druhý pokus" neskončí o mnoho lépe, než ten první?

NEDOKONČENÁ povídka.
Plánuje se kolem 30 kapitol, ale kdo ví, jak to dopadne, že:)

Jednorázové povídky

3. prosince 2007 v 12:36 | Lucinka256 |  Jednorázové povídky
Jednorázové povídkyMoje první a zároveň nejdelší jednorázovka. :)
Psala jsem jí v období, kdy jsem jako autorka teprve začínala. Asi to na ní bude vidět.:) Přesto si však zpětně uvědomuji, že tahle povídka se mi z těch, které jsem kdy uveřejnila, zamlouvá nejvíc. Nevím proč. :)
Tématem povídky jsou James a Lily, jak se Jamesovi po letech konečně splnil jeho sen a získal tu dívku, kterou měl už tak dlouho tolik rád.:) Rozhodně velmi tradiční námět, ale pokusila jsem se ho podat tak, aby vyzněl alespoň trošku originálně.
A ještě něco bych chtěla dodat - verše uvedené v povídce jsou mými vůbec prvními rýmy. Jenom díky nim jsem začala básničky psát pravidelně. :)Moje první (a nejspíš taky poslední) povídka, kterou jsem napsala za účelem soutěže. :)
Dodnes nechápu, jak jsem mohla napsat něco tak šíleně přeslazenýho a romantickýho. Myslím, že se tomu tak stalo poprvé a naposledy. :)
Tématem jednorázovky jsou opět James a Lily. Pokusila jsem se napsat takovou povídku, ze které by bylo poznat, že ani jejich vztah nebyl tak dokonalý, jak si možná všichni mysleli.. :)Moje nejkratší jednorázovka.
Jedna z mých nejsmutnějších povídek. Psáno za velmi podivné nálady. Velmi chaotické a nejspíš nepochopitelné těm, kteří se na čtení nebudou soustředit.
Povídka je monologem Hermiony Grangerové. Aneb jak to dopadá, když jste na pokraji svých sil…Další z mých jednorázovém, kterou jsem proložila svými verši. Sice tam moc nezapadají, ale to je nejspíš jedno. :)
Tématem jsou opět James s Lily a jejich osudy těsně poté, co se (konečně :)) dali dohromady.Další moje jednorázovka, která vypráví o osudech Hermiony Grangerové. Je smutná dokonce i na můj vkus…:)
Nejspíš se jedná o žánr AU, protože takhle se tomu nikdy nemohlo stát. Snad se bude alespoň někomu líbit..:)Jedna z mála povídek, které jsem před uveřejňováním nijak složitě neupravovala. Tím víc působí její nálada. Psala jsem jí v den, kdy začalo poprvé v roce sněžit, proto ten název.:)
Hlavní postavou je Lily Evansová. Nechápu, proč si všichni myslí, že co začala chodit s Jamesem, byla pořád jenom šťastná. Podle tomu tak určitě nebylo…Moje zatím nejsmutnější slohová kompozice.
(A pak že škola není k ničemu dobrá.:))
Velmi krátká povídka, která nemá s FF pochopitelně vůbec nic společného. Ačkoliv měla fungovat jako vypravování, vyšla mi z toho spíš úvaha. Je trochu smutnějšího rázu. :)Tahle jednorázovka měla být původně kapitolová, ale nakonec jsem se rozhodla ji nechat jenom takhle. Kdybych k tomu měla přidávat něco víc, už by to bylo takový moc roztahaný a ztratilo by se všechno, co jsem touhle povídkou chtěla říct. Hlavními postavami jsou Harry a Ginny, děj navazuje na šestý díl HP (psala jsem to asi před dvěma roky, takže to ani jinak být nemohlo:)).