Pár slov úvodem k povídce "Anglická dcera"

20. října 2007 v 11:39 | Lucinka256 |  Povídka "Anglická dcera" (FF)
Tahle povídka je mojí skoro nejstarší a určitě taky nejdelší, přestože jsem jí dosud nedokázala dopsat až do konce. První myšlenka, kterou bych s touto povídkou mohla spojovat, mě popadla už někdy během velkých prázdnin 2006, těsně poté, co jsem se dozvěděla o existenci světa FF. A nápady přibývaly a přibývaly, až se jednou tahle povídka objevila na stránkách FF a později i na mém blogu. S několika menšími přestávkami jsem se dopsala až k šestnácté kapitole, kde jsem nakonec povídku přdčasně ukončila. Ale jak říkám, nikdy nemůžu zaručit, že se k ní třeba časem nevrátím, jako už se tomu stalo tolikrát.:)
Kdyby mě dneska napadlo napsat ěnco pdoobného, nejspíš bych to už zamítla. Myslím, že na téhle povídce je jednoznačně vidět, že je mou první - a tak to tak prosím berte. Sama za sebe se stydím, sože jsem to vasltně byla schopna napsat.:(
Na svém starém blogu jsem v úvodu k povídce dopsala to, co jsem zapomněla vtěsnat mezi první kapitoly. A protože jsem líná to psát znovu, prostě to odtamtud zkopíruju.:)

Hlavní hrdinkou příběhu je Lucia. V době, kdy příběh začíná, je Lucie teprve 14 let, to znamená, že je přibližně stejně stará jako já a studuje ve čtvrtém bradavickém ročníku. Zařadila jsem jí do havraspárské koleje, poněvadž už od narození jí byla dána inteligence, pečlivost, píle a vytrvalost. Lucia je spíše zamlklá a velice pesimistická a umíněná dívka - pokud se jednou rozhodne, svůj názor nehodlá jen tak měnit.
Abych řekla pravdu, v této hrdince jsem se pokusila ztělesnit sebe samu. Jednak jméno - na první pohled totožné, jediné, čím se liší, je jazyk. Dále pak věkem, zařazením do koleje (protože já se typicky hodím jen a jen do havraspáru :D), možná i trochu názory na svět a povahou. Samozřejmě, že kvůli příběhu (a v následujících kapitolách pochopíte proč) jsem jí musela udělat mnohem zamlklejší a vytrvalejší, než jsem třeba já. Vydrží si déle stát za svými názory a déle se rvát o své štěstí, což jsou vlastnosti, které mě chybí. Samozřejmě je tu i spousta jejích chyb, které já nemám, ale ty už jmenovat nebudu, protože je s postupem času určitě poznáte sami... (pokud mě tedy alespoň trošku znáte :)). Přesto všechno však je "Lucia" především mnou, protože psát o postavě mi blízké je pro začátek nejjednodušší.
Možná, že jste tak trošku postřehli, že toto jméno je španělské - i to bude mít v mém příběhu význam. I samotný název - "Anglická dcera" - napovídá o jisté odlišnosti národního příslušenství. Abych to tedy upřesnila - Luciina matka se narodila v Anglii. Ve svých šestnácti letech poznala jistého španěla a protože čistokrevní rodiči jejich sňatku nepřáli, Luciina matka se rozhodla vše opustit a se svou láskou uniknout do jeho rodné země, Španělska. Zde se také po několika měsících vzali a narodila se jim dcera, Lucia.
Dále Lucie matka příběh jejího otce popisuje vždy velice nejasně (což také určitý význam mít bude). Když byly Lucie necelé dva roky, otec zahynul v kouzelnickém souboji a zoufalá matka, které každý kout připomínal jeho smrt, se rozhodla Španělsko opustit a navrátit se do Anglie. Přestože rodina jí už dávno vydědila, podařilo se jí zde začít nový život. Dnes je majitelkou poměrně velké firmy a společností váženou ženou.
A myslím, že to je asi vše, co bych k tomu chtěla dodat.:)
Lucinka256
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama