IV. část

8. října 2007 v 18:12 | Lucinka256 |  Povídka "Poslední výkřik" (FF)
Hlavní postava: Harry Potter
Postavy: Severus Snape, Lucius Malfoy
Žánr: Psychologické, Drama
Časové zařazení: Po Bradavicích
Kapitola: 4/7III. část

Z Voldemortova těla se vytratily poslední známky života. Kdysi slavný a nepřemožitelný Pán Zla, byl nyní zabit praúčinnou kletbou mladého, nezkušeného a teprve osmnáctiletého mladíka.

Harry se divil stavu, v jakém se Voldemort nacházel. Předpokládal, že bude zničený a unavený, ale že by na tom mohl být takto špatně ho v životě nenapadlo.

Přesto se mu nesmírně ulevilo. Dokázal to! Dokázal vyslovit ta dvě smrtící slova a zabít ho! Splnil své poslání, splnil svůj úkol. Udělal co měl a zachvátila ho nepředstavitelná radost a nadšení. Nepředpokládal, že by to mohlo jít tak snadno.

Znatelně si oddychl a na krátký, osudný okamžik zapomenul, co měl udělat hned, jak jej zlikviduje. Na maličkou chvíli se zastavil a zapomenul, že se má ihned přemístit pryč, kamkoliv jinam. Zapomenul, že i když je již Voldemort po smrti, on je stále ještě v boji o holý život a musí co nejrychleji zmizet.

Nedošlo mu, že v místnosti se nachází, kromě nynější mrtvoly Voldemortovy, také dva zkušení a školení Smrtijedi. Nedošlo mu, že v okamžiku, kdy jej zabil, přestala fungovat zastírací kletba, kterou sám na sebe použil. A nevšiml si ani, že dva Smrtijedi již procitli ze spánku a chápali se po hůlkách.

Harry to zaregistroval až příliš pozdě. Moc dlouho se zabýval veselými myšlenkami, moc dlouhý čas věnoval radosti nad jeho smrtí. Bylo to jen několik krátkých vteřin.. ale co je pro ostatní zanedbatelnou dobou, pro něj nyní mohlo znamenat smrt… Až příliš pozdě si uvědomil, že se dva nejbližší přívrženci Lorda Voldemorta chopili svých hůlek. Než stačil jakkoliv zareagovat, ozval se z úst jednoho z nich starý a velmi nepříjemně známý hlas Harryho neoblíbeného bradavického profesora.

"On.. on ho zabil…" vykoktal a až tehdy si Harry vzpomenul, kde se vlastně nachází.

"Crucio!" vykřikl Severus Snape a o očích se mu nebezpečně zalesklo. Harry se nestačil bránit ani se kletbě vyhnout. Paprsek světla jej zasáhl přímo do břicha…

Harry okamžitě upustil svou hůlku a cítil se, jako by jeho žaludek stahovala něčí silná, slizká ruka, která mu působila nesmírnou bolest. Kletba byla rychlá, nestačil se bránit. Bezmocně se svalil na zem a zmítal se v bolestivých křečích, které mu způsobil právě nesnesitelný stisk něčí ruky. Bylo to hrozné. Tento pocit zakusil zatím jen jednou v životě, jen jednou se zatím stal obětí jedné z nejošklivějších kleteb černé magie, jedné z kleteb, které se nepromíjejí.

A zapomenul, jak to bylo hrozné.

Nyní byl však nucen si to znovu vyzkoušet. Okamžitě začal litovat, že zapomenul, co měl udělat. Chtělo se mu zvracet. Stisk neviditelné ruky nepovoloval - ba naopak, byl stále silnější a nesnesitelnější. Mučila ho, týrala, nenávistivě ho ničila. Harry se neovládl a začal hlasitě a bolestivě ječet…

Snape promítl do toho jednoho slova všechnu svou nenávist vůči Harrymu a jeho otci, vložil do něj rozhořčení ze smrti svého Pána a celý obrovský vztek, který se v něm nahromadil za poslední měsíce jeho života.

Harryho napadlo, že v tu chvíli by snad i smrt byla milosrdnější. Nesnášel ty bolestivé a neustávající křeče. Zatoužil zemřít, raději zemřít, než zakoušet toto nesnesitelné příkoří… Zemřít, zemřít…

Po několika bolestivých minutách stisk povolil a Harry bezmocně ležel na zemi, zcela vyčerpán.

Natáhl bezmocnou ruku pro svou hůlku… ale příliš pozdě. Druhý Smrtijed si jí k sobě přivolal pomocí přivolávacího kouzla. Vzápětí odhalil kápi ze své hlavy. Černovlasý mladík okamžitě poznal otce svého největšího bradavického nepřítele, Draca Malfoye. Lucius Malfoy Harryho nesnášel už od jejich prvního setkání a nikdy nezapomenul využít Harryho očernit - ať už pomluvou, rozhovorem v článku a nebo osobně. A nyní měl možnost ho zničit. Harry byl v jeho rukách.

Lucius Malfoy se rozhněval a použil na Harryho nezákonnou kletbu, čímž způsobil šlehnutí neviditelného ohnivého paprsku, které nebezpečně pohladilo tvář zdrceného mladíka, který ještě stále ležel schoulen na zemi.

"Jak jsi jen mohl?" rozohnil se a z jeho nenávistivých očí přímo sršely blesky. "Zabít Pána Zla! Za to budeš pykat. za to bude pykat i tvoje pýcha až do té doby, než bude nucena se pokořit a sklonit se před námi."

Snape se nenávistivě zasmál. "Myslel sis zřejmě, že se stihneš přemístit, že? Myslel sis, že tě necháme uniknout. Ale to se mýlíš! I když je náš pán po smrti, my mu zůstaneme věrní a budeme dále kráčet v jeho šlépějích. Zabijeme tě, Harry Pottere. Zabijeme tě, stejně jako Pán Zla zabil tvé rodiče, ty bídné červy… jenže mnohem nenávistivější a nepříjemnější smrtí. Za to, co jsi udělal, budeš pykat, tak jako ještě žádný jiný nepykal. A po tvé smrti se my, Smrtijedi, ujmeme vlády nad světe," pronesl ledově a než Harry stačil cokoliv udělat, znovu na něj použil bolestivou kletbu Cruciatus.

Harry se svalil na zem a chytl se za břicho, ve snaze utišit ta strašná, nelidská muka, která mu způsobila jedna z nejděsivějších kleteb. V tu chvíli nemyslel na nic - v hlavě měl úplně vygumováno, a jediné, o co mu šlo, bylo skončit… Přál si, aby Snape skončil, přestal ho mučit. I smrtící kletba by pro něj byla příjemnější, než toto…

V zápětí vydal strašlivý skřek a dvě temné postavy se zlověstně rozesmály.

"Ale copak.. snad není samotný Harry Potter, vznešený Vyvolený na pokraji svých sil?," posmíval se jízlivě Lucius Malfoy a potichu zasyčel a zahrčel. V očích se mu zračil trumf, nepřekonatelná radost z toho, že nyní může udělat to, co nikdy předtím nedokázal jeho Pán. Že nyní má pravomoc zabít Harryho Pottera, poté i Snapea… a nakonec se on sám ujmě vlády nad světem. To byl jeho sen, proto se celý život tak snažil podlézat Voldemortovi. Jednou jej chtěl vystřídat a sám zaujmout jeho místo.

Snape se rozesmál ještě hlasitěji, než jeho kolega a kletba, kterou byl Harry zasažen, přestala na okamžik působit, protože jí Smrtijed v šíleném záchvatu smíchu přestal ovládat. Oba Smrtijedi se nepříjemně pošklebovali a cenili na Harryho zuby.

Harry ale tentokrát nezaváhal. I když ještě úplně nepřestal cítit tu nesnesitelnou bolest a z mučení se ještě docela nevzpamatoval, věděl co nyní musí udělat. Nechal svou hůlku tiše ležet na špinavé a zatuchlé zemi starého panského domu a co mu jen síly zbývaly, připravil své prsty k lusknutí a přemístění. Chtěl zmizet, chtěl být pryč a dostat se z tohoto prokletého domu…

Smrtijedi však byli rychlejší než on. Snape se zhrozil, když si všiml, že se Harry snaží přemístit pryč a okamžitě se přestál smát. K dobru mu hrálo i to, že Harry byl vysílený a, ani při obraně svého života (ke které nyní stačilo se jen přemístit), nedokázal být dosti rychlý.

Než se stačil mladý a vysílený mladík s rudou jizvou na čele, která v posledních několika minutách nepříjemně pulsovala, dostat pryč, Snape na něj zamířil hůlkou a pronesl dvě krutá slova. Vyslovil krátké, prosté sousloví, stejné, jakým před několika minutami zabil Harry jeho pána. Použil ta dvě slova již po kdovíkolikáté ve svém životě. A naposledy nimi sprovodil ze světa nevinnou lidskou duši.

"Avada Kedavra!" řekl rychle a z jeho hůlky vytryskl zelený pramen světla, který, dnes již podruhé, ozářil starou a shnilou místnost.

Harry se lekl. Chtěl se uhnout, ale nebyl toho s to. Místo sebeobrany se mu z úst vydral dlouhý, nepříjemný a hlasitý výkřik. Vzpomenul si na Ginn, na její hebké vlasy, ale ani sebešťastnější vzpomínka mu nyní nedokázala dostatečně pomoci, aby nabral potřebné síly. Zelený pramen světla byl čím dál blíže a on již nemohl nic udělat.

Místo toho jen vykřikl, bolestivě vykřikl.

Poslední výkřik jeho v životě, který byl hned v zápětí umlčen zeleným světlem, vystřídal až krutý smích Smrtijedů, kteří po dlouhých letech konečně dosáhli svého…

Harry se, dnes již naposledy, svalil k zemi, tentokráte mrtvý, a jeho krásné, syté a zelené oči, se zavřely navždy. Svalil se na zem naposledy ve svém životě. Již bylo pozdě, nedalo se nic dělat.

Byl mrtvý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama